Oferta na dojazd własny - ciekawa opcja na wakacje

Oferta na dojazd własny - ciekawa opcja na wakacje

Kiedy jechać na wakacje 2023? A niby skąd mamy to wiedzieć, można by rzec. Patrząc na to jakie mamy czasy, to nikt nie ma pewności kiedy pojechać. O ile dawniej planowanie wakacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem były czymś zwyczajnym, to te czasy (przynajmniej na jakiś czas) odeszły. To co, pozostaje tylko czekać na last minute? Otóż nie – o tym dzisiaj 😉

Wakacje w Turcji

Wyjazd na wakacje z biurem podróży – full opcja

Najczęściej wyjazd z biurem podróży kojarzy się nam z opcją, gdzie wszystko mamy w cenie. Wszystkie przejazdy/przeloty, transfery, pobyt w wybranym hotelu i różne opcje wyżywień są dla nas przygotowane. Wybierasz i masz całość myślenia o wakacjach z głowy. No prawie – bo przecież trzeba się spakować i chociażby jakoś dojechać na lotnisko 😉

Przeczytaj również: Wakacje z biurem podróży  – jak to wygląda

Tak czy inaczej, wiele osób zazwyczaj zna biura podróży od tej strony – wszystko w cenie. To jest też najczęściej wybierana opcja zakupów wakacji w biurach.

Niestety zakup takiej oferty łączy się z zapłatą zaliczki (od kilku do kilkunastu procent). Jeśli z jakiegokolwiek powodu będziecie musieli jednak zrezygnować z wyjazdu, to możecie (w zależności od biura) zmienić rezerwację na inną, ale zrezygnować – bez poniesienia kosztów – już nie. Oczywiście za wyjątkiem opcji kiedy z przyczyn losowych (głównie zdrowotnych) będziecie mogli zrezygnować, ale tylko pod warunkiem posiadania ubezpieczenia od rezygnacji.

Wakacje z biurem podróży – full opcja – kupujesz i nic więcej Cię nie interesuje

Wyjazd na wakacje z biurem podróży – opcja dojazd własny

Nie wszyscy wiedzą, ale można też kupić opcję „dojazd własny” (zarówno za granicą, jak i w Polsce), która w sumie niewiele się różni od tego co mają np. Booking, AirBnB. Niemniej warto opcję taką sobie sprawdzić, nawet po to, aby porównać ceny do wskazanych serwisów.

Booking.com – rezerwacja noclegów przez internet

No tak, to o co chodzi w tym konkretnym przypadku. W sumie o nic więcej jak tylko to, że poprzez biuro zarezerwujecie sobie sam pobyt (oczywiście w różnych opcjach, jakie będziecie chcieli – bez wyżywienia, BB, HB, All Inclusive).

Naszą uwagę zwróciła szczególnie oferta jednego z biur podróży. Zanim o konkretach, to wyraźnie chcemy podkreślić, że wpis nie jest sponsorowany i jest to nasza prywatna opinia na temat opcji dojazdu własnego tego właśnie biura.

TUI – oferta na dojazd własny

Chodzi o biuro podróży TUI, które ma ciekawą ofertę – na dojazd własny, z zaliczką tylko 5% i możliwością bezpłatnej anulacji aż do 16 dni przed wyjazdem! To oznacza, że wpłacając niewielką zaliczkę macie już możliwość zaplanowania przyszłorocznych wakacji w atrakcyjnych cenach first minute. A jeśli coś się zmieni i nie będziecie mogli jechać to zawsze możecie skasować rezerwację krótko przed wyjazdem i to bezkosztowo (!) To właśnie dlatego zaciekawiła nas ta oferta – praktycznie nic nie ryzykujecie.

W ramach tej opcji dostępne są takie kierunki jak, np.: Włochy, Chorwacja, Czarnogóra, Bułgaria i wiele wiele innych.

No cóż, może jednak najbliższe wakacje spędzicie w opcji „dojazd własny”?

Wakacje w Bułgarii