Pamiętaj aby zapytać czy w wybranym hotelu nie będzie remontu?

Pamiętaj aby zapytać czy w wybranym hotelu nie będzie remontu?

Jak to, remont w hotelu w trakcie przyjmowania gości? Przecież to niemożliwe, aby hotelarz prowadził remont w trakcie sezonu, nikt tak przecież nie traktuje swoich gości, o których trzeba dbać…
Niestety nie jest to pewne, a pytanie czy w czasie naszych wakacji, w hotelu nie będą prowadzone akurat prace remontowe, nie powinno zdziwić pracownika biura podróży. Nie pisalibyśmy o tym, gdybyśmy sami nie doświadczyli takiej sytuacji. Może nie była to ekstremalna wersja remontu – typu kłucie ścian, itp., ale jednak. Otóż w trakcie naszego czerwcowego wyjazdu w hotelu, do którego pojechaliśmy, trwały prace wykończeniowe wcześniej remontowanych pokoi – montowano m.in. szafy. Wystarczy sobie wyobrazić hałas wkrętarek tak mniej więcej od godziny 8.00 mimo że mieliśmy pokój w budynku obok, z oknem na wykańczane pokoje, to i tak było głośno. A goście, którzy mieli pokoje w tymże budynku, z pewnością nie mieli odpowiednich warunków na relaks.
Patrząc na to ile trwa remont czasami małego mieszkania, to łatwo zauważyć, że remont hotelu to dość czasochłonny proces (a kiedyś remontować/odświeżać trzeba), mogą się więc zdarzyć sytuacje, kiedy remont ten może przeciągnąć się na czas kiedy do hotelu zjeżdżają goście.
Takie sytuacje szczególnie mogą trafiać się w przypadku nowych hoteli, których otwarcie stara się zrobić na dany sezon, a jeszcze ostatnie „poprawki” robi się w sezonie, bo zabrakło czasu.
Warto więc pytanie o kwestie ewentualnego remontu dodać do tego co chcemy się dowiedzieć o miejscu, do którego wybieramy się na wymarzony urlop, podczas którego chcemy wypocząć.