Czy brać ręczniki do hotelu?

Czy brać ręczniki do hotelu?

Jeżeli zastanawiacie się czy jest sens brać ze sobą ręczniki do hotelu na wakacje np. do Grecji, Hiszpanii, Włoch, to od razu szybko odpowiadamy – bardzo często nie ma to większego sensu. Dlaczego? Tego właśnie dowiecie się z tego wpisu.

Wakacje w Turcji

Kiedy nie ma potrzeby zabierania ręczników hotelu?

Większość hoteli – a ostatnio zauważamy, że także pensjonatów, apartamentów na wynajem – oferuje w cenie wynajmu ręczniki kąpielowe dla swoich gości. Jest to bardzo wygodne i zawsze doceniamy takie dodatkowe udogodnienia. Nie wspominając już, że często w pokojach możecie otrzymać także kosmetyki do pielęgnacji – mydła, płyny do kąpieli, szampony oraz akcesoria typu czepek do kąpieli, suszarka do włosów.

Oczywiście im standard hotelu wyższym, tym rodzaj oraz ilości dodatkowych udogodnień (w tym wspomnianych ręczników i akcesoriów) jest większa. Dlatego też jeżeli jedziecie do hotelu o niższym standardzie niż 3 gwiazdki, czy też apartamentów, pensjonatów – to warto dopytać o dostępność ręczników.

Czy brać ze sobą ręczniki plażowe do hotelu na wakacje?

W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie, z tą małą różnicą, że na ręczniki plażowe w cenie pobytu w hotelu możecie liczyć zazwyczaj w hotelach o standardzie powyżej 3*** Koniecznie warto o taką opcję dopytać jeszcze przed wyjazdem, tak abyście nie musili kupować ręczników plażowych na miejscu jeżeli na miejscu miałoby się okazać, że wybrany przez Was hotel jednak nie oferuje takiej usługi.

Ręczniki plażowe – leżaki hotelowe

Za ręczniki plażowe pobierana jestnajczęściej kaucja – w takim przypadku pamiętajcie, że na kaucję będzie potrzebować ok. 10 Euro/sztukę. Kaucja ta jest oczywiście zwrotna w momencie oddania ręcznika do hotelu. Innym rozwiązaniem, które praktykują hotele jest wydawanie kart na ręczniki, które otrzymujecie przy zameldowaniu i dajecie w punkcie wydawania ręczników.

Po zakończeniu pobytu w hotelu ręczniki zwracacie i oddawana jest Wam kaucja lub wspomniane karty. W przypaddku kart, oddajecie je na recepcji.

Co w sytuacji kiedy zgubimy ręcznik plażowy otrzymany w hotelu?

Niestety ręcznik zawsze możecie zgubić, albo… ktoś zwczyjanie Wam go ukradnie (np. na plaży). Co w takim przypadku? Wówczas będziecie musieli zapłacić za taki ręcznik – albo przepadnie Wam założona kaucja, albo przy braku możliwości oddania ręcznika nie otrzymacie karty i wówczas również przy wymeldowaniu recepcja poprosi o uregulowanie opłaty za zgubiony ręcznik.

My osobiście tak mieliśmy na Krecie, kiedy zaaferowani pakowanie dzieci do samochodu ręcznik hotelowy pozostawiliśmy na ławce parkingowej. Koszt takiego ręcznika, tak jak wspomnieliśmy, to ok. 10 Euro.

Ręczniki plażowe na leżakach hotelowych tuż przed deszczem

Czy warto korzystać z plażowych ręczników hotelowych?

Skoro musimy mieć na uwadze kaucję za ręcznik hotelowy, to pytanie czy w ogóle warto korzystać z takiej opcji? Zdecydowanie tak!

Po pierwsze jadąc na wakacje bardzo często musimy się liczyć z pewnym ograniczeniami co do wielkości, a w szczególności wagi naszego bagażu – tu wiadomo, ręczniki są i duże i ciężkie, więc możemy dużo zyskać kiedy nie będziemy ich brać ze sobą. No chyba, że jesteście tak przywiązanie do swojego ręcznika, że to Was nie przekonuje, to mamy drugi argument.

Po drugie – za każdym razem, kiedy uznacie, że macie już nieświeży ręcznik to możecie go wymienić na nowy. Tak wiemy, ekologia… dlatego mówimy o racjonalnym wymienianiu ręczników, np. po tygodniu pobytu. Inne przypadki kiedy przyda się wymiana ręcznika – wpadniem nam on do basenu, czasami może go nam zmoczyć deszcz jak pozostawimy na leżaku i pójdziemy na obiad, a akurat pogoda się popsuje… (tak, takie sytuacje nam się zdarzały).

Wierzcie nam, że jeżeli hotel oferuje wypożyczanie ręczników plażowych, to jest to bardzo wygodna opcja. Oczywiście ma jedną małą wadę, którą my zauważamy i musimy Wam o niej powiedzieć… Otóż przy braku własnych ręczników, zdecydowanie trudnie pakuje się butelki do transportu w drodze powrotnej z wakacji, kiedy to chcecie przewieźć dla najbliższych prezenty w formie wina, czy też innych lokalnych alkoholi – do pakowania takich prezentów ręczniki są idealne… Odpowiedź na pytanie jednak, czy warto brać ze sobą ręczniki z powyższego powodu pozostawiamy już Wam.

My zdecydowanie, tam gdzie jest to możliwe, korzystamy wyłącznie z plażowych ręczników hotelowych.

Wakacje w Bułgarii