Jak zmienić szyfr / kod w walizce / bagażu podróżnym?

Jak zmienić szyfr / kod w walizce / bagażu podróżnym?

Chcielibyśmy Wam dzisiaj przypomnieć jak zmienić kod szyfru w walizce.

Wakacje w Turcji

Kupując walizkę, najczęściej mamy ustawiony kod na 3 zera (0 0 0). Oczywiście zalecamy Wam od razu go zmienić, tak abyście mieli możliwość w bezpieczny sposób przewozić swoje rzeczy. Potrzebę zmiany kodu mamy również w momencie kiedy z jakiegoś powodu chcielibyśmy aby był inny, niż do tej pory – np. chcemy, aby wszystkie nasze walizki miały taki sam kod (to trochę ułatwia panowanie nad naszym bagażem, kiedy z każdej strony otaczają nas różne numery, to zapamiętanie jeszcze kilku dodatkowych jest co najmniej uciążliwe).

Jak zmienić kod szyfru w naszej walizce?

W naszych walizkach najczęściej mieliśmy zamki szyfrowe TSA (Travel Sentry® Approved) Zmiana ich kodu zazwyczaj opiera się też na podobnych zasadach.

Przeczytaj również: Jak zmienić kod w walizce Puccini?

Tutaj pokazujemy Wam przykład zmiany szyfru w naszej walizce RONCATO.

Krok 1

fot. Zmiana kodu w zamku w walizce krok 1

Ustawcie zamek na obecny szyfr (jak jest to nowa walizka, czy też nie zmienialiście kodu do tej pory – to zapewne będą to 3 zera (0 0 0 )

Krok 2

fot. Zmiana kodu w zamku w walizce krok 2

Odblokujcie zamek, upewniając się, że to poprawny kod.

Krok 3

fot. Zmiana kodu w zamku w walizce krok 3

Następnie czymś szpiczastym (może być np. długopis) wepchnijcie blokadę (najczęściej jest to taki mały otworek z boku zamka, gdzie jak umieścicie ostry przedmiot poczujecie delikatny opór. Wówczas należy wepchnąć szpic nieco mocniej).

Krok 4

fot. Zmiana kodu w zamku w walizce krok 4

W tym momencie, jak blokada jest wciśnięta, możecie przekręcać koła zębatek kodu, tak aby ustawić nowy kod. My w tym przypadku ustawiliśmy nowy kod na 1 1 1.

Szyfr zmieniony!

Czym jest zamek TSA w Waszej walizce?

Skoro wspomnieliśmy Wam o zamku TSA, to przy tej okazji warto wspomnieć, że dobrze abyście właśnie walizki z takimi zamkami wybierali. Łatwo można jest rozpoznać, ponieważ oznaczenie TSA jest dość charakterystyczne i znajduje się przy szyfrze.

fot. Zamek TSA w walizce

Dzięki temu rodzaju zamka, służby celne mają możliwość otworzenia walizki za pomocą specjalnych kluczy. Zdarza się tak, że celnicy zauważą coś podejrzanego i będą chcieli sprawdzić Wasz bagaż. W sytuacji kiedy będziecie mieć zamek TSA łatwo ją otworzą. W innym przypadku Waszą walizkę lub torbę podróżną uszkodzą przy próbie otwarcia.

Mamy nadzieję, że nigdy nie zapomnicie kodu, ani tym bardziej, że Wasza walizka będzie kontrolowana i otwierana przez służby celne. A gdybyście planowali zakup nowego bagażu, to polecamy Wam nasz wpis > Jaki bagaż kupić na wyjazd urlopowy?

Udanego urlopu!

Wakacje w Bułgarii