Kiedy kupować first minute?

Kiedy kupować first minute?

Pierwsze oferty first minute są w biurach podróży – czy już kupować, czy jeszcze poczekać? Odpowiedź nie jest taka oczywista jakby można było się spodziewać. Oto co powinniście zrobić, kiedy decydować o zakupie wakacji w opcji first minute. Poczytajcie!

Wakacje w Turcji

First minute – kiedy jest najlepszy czas na zakup?

Oferty first minute na rynku nie pojawiają się jednak w tym samym czasie, nie ma magicznej godziny „zero”. Jedne biura wcześniej, a inne biura później startują z ofertami. W tym roku to już w ogóle rynek, a w sumie to klienci, zostali zaskoczeni – jeszcze wakacje się nie skończyły, a już pojawiły się pierwsze oferty first minute. Tak na przykład zrobiło TUI.

Wakacje wrzesień i październik 2019

Co ciekawe, mimo wczesnego startu, to nawet w ramach oferty TUI nie było od razu dostępnych wszystkich ofert – tj. hoteli, kierunków. Można powiedzieć, że niby był first minute, ale nie do końca.

Przeczytaj również: First czy last minute – co lepsze, co wybrać?

Innymi słowy, mimo że first minute jest uruchomione, ale to nie oznacza, że to najlepszy czas na kupno oferty na kolejne wakacje.

Kiedy jest najlepszy czas na kupno wakacji first minute?

Zdecydowanie lepiej nieco poczekać, kiedy już wszystkie biura przedstawią swoje oferty w ramach first minute na kolejny sezon. Z naszego doświadczenia wynika, że to początek września. W tym czasie jesteśmy już po wakacjach i to właśnie najlepszy okres na pojawianie się ofert first minute, o czym dobrze wiedzą biura podróży. Dlatego też w tym czasie powinniście mieć najlepszy czas na wybieranie ofert spośród szerokiej palety tego co proponują różne biura podróży.

Dominikana – plaża na Saona

Oczywiście mówimy o ofercie first minute na lato. Bo first minute na zimę, to zupełnie inna bajka – o tym napiszemy przy innej okazji.

Przeczytaj również: Kiedy najlepiej planować wakacje?

Zdecydowanie odradzamy Wam korzystanie z pierwszych ofert, które pojawiają się w ramach first minute. Najlepiej poczekać na wszystkie biura podróży i to właśnie wrzesień wygląda na taki miesiąc, kiedy wszyscy mają całościową ofertę do przedstawienia – w tym czasie najlepiej jest wybierać, korzystać z najlepszych zniżek, dodatkowych gratisów.

Kiedy first minute 2020?

Na koniec – kupować first czy last minute?

O tym już kilkukrotnie wspominaliśmy – rynek się zmienia. Teraz już coraz częściej to właśnie first minute jest najbardziej korzystną opcją w biurach podróży, a nie last minute. Biura starają się robić wszystko aby zachęcać klientów właśnie do firstów, a nie lastów. Można się spodziewać, że tak będzie coraz częściej, a tym samym największe korzyści i najlepsze ceny będzie można uzyskać na początku sprzedaży ofert, a nie tuż przed wyjazdem.

Tym samym zachęcamy Was do ruszenia do biur podróży teraz, kiedy macie do wyboru najszerszą ofertę, najwięcej hoteli, największy wybór kierunków oraz najlepsze ceny!

Wakacje w Bułgarii