Wypożyczalnia samochodów na wakacjach wreszcie bez problemów

Wypożyczalnia samochodów na wakacjach wreszcie bez problemów

Wypożyczenie auta wreszcie ma być bezstresowe. Moglibyśmy powiedzieć, że na to czekaliśmy i z pewnością nie jesteśmy w tym odosobnieni. Wkrótce wszystko ma być prosto przedstawione, czytelnie opisane, tak aby nie było miejsca na żadne wątpliwości, czy – ze strony firm wynajmujących – nadużycia.

Wakacje w Turcji

Jak to jest z tym wypożyczaniem aut za granicą?

Na ten moment, to droga przez paragrafy, porównywarki i sporą dawkę stresu. Na koniec tego wszystkiego i tak nie jesteśmy pewni, że wybrana oferta jest najlepsza, najtańsza i że nie ma żadnych haczyków. Jak tylko zaczynamy zastanawiać się nad wypożyczeniem auta, to od razu staramy się uzbroić w działa, które mają nas chronić przed gierką wypożyczalni samochodów. My tak się zbyt często czujemy.

Majorka – wypożyczalnia OK Rent a Car

Wszystko wskazuje na to, że nie jesteśmy pod tym względem inni niż większość, co miało swój wydźwięk w licznych skargach do instytucji chroniących prawa konsumentów, a w te konsekwencji wraz z Komisją Europejską zaczęły naciskać na największe wypożyczalnie samochodów.

Czy od teraz wypożyczanie samochodu na wakacjach będzie proste?

Nie tak szybko, nic nie dzieje się z dnia na dzień. Wprawdzie wszystkie największe wypożyczalnie aut już teraz zapowiedziały, że wprowadzą zalecenia Komisji Europejskiej, natomiast jeszcze chwilę będziemy musieli poczekać.
Aczkolwiek niektóre z firm już teraz wprowadziły stosowne zmiany (wypożyczalnie Entreprise, Sixt), Avis i Europcar mają być gotowe ze zmianami na wakacje (do końca czerwca), a jako ostatnia z największych – Hertz, jako ostatni wdroży zmiany na początku 2020r.
Innymi słowy to bardzo dobre informacje, bo wierzcie nam – lubimy wypożyczać auta, ale zawsze było to jedno z tych mniej przyjemnych aspektów naszych wyjazdów.

Docelowo wypożyczalnie mają prezentować finalne ceny, z wszystkimi kosztami, które będzie miał zapłacić wypożyczający – i tak powinno być już dawno!

Wynajem auta – małe, idealne na greckie drogi (miło się jeździło)

Które wypożyczalnie wybierać na wakacjach?

Z naszego doświadczenia, zdecydowanie musimy was zachęcić do wyboru największych wypożyczalni, niż takich „garażowych”. Dzięki temu macie większą pewność, że jakość usług będzie na wysokim poziomie, a jednocześnie będziecie narażeni na mniej zapisów, które was mogą zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Busy na lotnisku na Majorce – tutaj parkują także te doworzące do wypożyczalni aut

Zachęcamy was do bardzo wnikliwego analizowana wszelkich zapisów i regulaminów. Nigdy nie odpuszczajcie tych kwestii, bo dopóki wszystko jest ok, to nie ma problemu, ale nie zawsze tak jest, a konsekwencje mogą być bardzo kosztowne.

Przeczytaj również: O czym pamiętać wynajmując auto za granicą?

Dlatego też, naprawdę bardzo się cieszymy na te zmiany i osobiście będziemy korzystać z ofert tych właśnie wypożyczalni, które będą z nami grały w otwarte karty. Niech już się skończą wypożyczenia na zasadzie „mamy Cię!”

A może jeszcze nie korzystacie z wynajmu aut?

Jeżeli macie prawo jazdy, chcecie być niezależni, lubicie zwiedzać, a nie tylko siedzieć nad brzegiem basenu, w bliskim otoczeniu hotelu, to koniecznie ruszcie samochodem na odkrywanie okolicy!

W naszym przypadku przekonanie się do pożyczania aut trochę trwało, ale teraz praktycznie na każdym zagranicznym urlopie korzystamy z samochodów przez 2-3 dni. Taka swoboda odkrywania miejsc, które odwiedzamy, bardzo się nam podoba. Polecamy 😉

Wakacje w Bułgarii