Majorka to przede wszystkim piękne plaże

Majorka to przede wszystkim piękne plaże

Majorka to przede wszystkim piękne plaże. To dla nich szczególnie wybiera się tą wyspę na swoje wakacje, czy też kilkudniowy urlop. Jest ich pewnie powyżej 100. W oficjalnych materiałach, które dostaliśmy w informacji turystycznej, polecanych plaż na Majorce wskazanych było ponad 80.

Wakacje w Turcji
Majorka – polecane plaże

Najwięcej plaż znajduje się w części wschodniej oraz południowej, okolice stolicy – Palma de Mallorca. To tutaj polecamy szukać noclegów, jeżeli zależy Wam na ładnych plażach. Niektóre z plaż ciągną się kilometrami, a piaseczek delikatnie masuje stopy. Po prostu bosko 😉

Przeczytaj również: Majorka – kiedy i czy warto pojechać?

Które plaże na Majorce polecamy?

My możemy wam polecić szczególnie te wskazane poniżej, które sami odwiedziliśmy. Najczęściej to właśnie one są wskazywane w różnyczh przewodnikach, czy też przez osoby, które już były na Majorce, jako te warte odwiedzenia.

Plaża de Muro
To jedna z bardziej znanych plaż na wyspie, zawsze polecana w biurach podróży przy zakupie wyjazdów wakacyjnych. Długa, z cudownym piaskiem, malowniczym podestem. Idealna można by rzec. Długość ponad 4 kilometry.

Majorka – plaża Platja de Muro
Majorka – plaża Platja de Muro – leżaczki
Majorka – plaża Platja de Muro – przepiękne widoki
Majorka – plaża Platja de Muro – wschód wyspy
Majorka – plaża Platja de Muro – jedna z najpiękniejszych plaż
Majorka – plaża Platja de Muro – budka ratownika

Plaża de sa Coma
To również jedna z piękniejszych i bardziej znanych plaż, z perłowym piaseczkiem. Długość 800 metrów.

Majorka – plaża Platja de sa Coma
Majorka – plaża Platja de sa Coma – leżaczki
Majorka – plaża Platja de sa Coma – leżaczki z parasolką – idealne na relaks

Plaża w Platja de Palma
Przepiękna, długa – bo ciągnie się kilometrami. Czysta – regularnie sprzątana. Po prostu idealna.
Dzięki swojemu położeniu możecie i długości ponad 4 kilometry można także oddawać się długim spacerom.

Majorka – plaża Platja de Palma – leżaczki
Majorka – plaża w Platja de Palma
Majorka – podest do pięknej wody – plaża Platja de Palma

Plaża w Port de Soller
Ładna plaża, niestety w naszym odczuciu przez to, iż jest zatoczkowa, w towarzystwie portu, to raczej byśmy jej nie polecali pod kątem kąpieli. Dla nas może i ładna plaża, ale kąpiel w tej wodzie nie należałby raczej do przyjemnych.

Majorka dzięki swojej budowie geologicznej, plaże ma najczęściej otoczone są płytkimi wodami, które dobrych kilkadziesiąt metrów nie przekraczają wysokości pasa osoby dorosłej. Więc na przykład dla dzieci idealnie, a do tego woda bardzo szybko się nagrzewa i jest naprawdę miło 😉

Jeżeli to właśnie dla plaż chcecie odwiedzić Majorkę, to tak jak wspomnieliśmy koniecznie wybierajcie miejsca w części wschodniej i południowej, to tutaj właśnie znajdują się najpiękniejsze (pamiętacie opis o wałku i budowie wyspy, o czym piszemy na początku? To właśnie ten wałek zadbał o te piękne plaże! ).

Czy plaże na Majorce mają jakieś minusy?

Hmm, niestety jak wszystko.

Na plażach jest drogo – parasole z leżakami potrafią kosztować nawet 23 Euro! To wersja ekskluzywna, tuż barze w Platja de Palma. W innych miejscach spotykaliśmy ceny ok. 13 Euro (no też tanio nie jest). Przy tej okazji warto wspomnieć o ciekawym, bardzo użytecznym, a przez nas spotkamy pierwszy raz gadżecie na plaży – otóż wyobraźcie sobie, że można przy leżakach mieć także sejf! Jakież to świetne rozwiązanie!!! Wreszcie spokojnie mogliśmy zostawiać cenne rzeczy przy leżakach, w sejfie ukrytym pod parasolem i iść razem popływać. Warto za taki komfort zapłacić, nawet te 13 Euro (w tym wliczona cena za sejf).

Majorka – ceny leżaków i parasoli na plaży

Przeczytaj również: Jak zaoszczędzić na leżakach plażowych?

Niestety po tych najbardziej znanych, największych, a zarazem najtłoczniejszych plażach, przewija się tłum handlarzy (bardzo nachalnych), którzy nie dają spokojnie odpocząć. To koszmar dla osób ceniących spokój i chcących się trochę wyciszyć. Aby uniknąć nagabywania, warto wybierać na plaży te miejsca bardziej ustronne, czy też wręcz szukać plaż nieco mniejszych, gdzie zwyczajnie handlarzom nie opłaca się przyjeżdżać. Nas bardzo irytowali.

Majorka – liczni handlarze na plażach

Niemniej jednak plaże na Majorce są przepiękne, wręcz idealne dla osób lubiących nadmorski wypoczynek i plażowanie. Aby cieszyć się ich pięknem w większym spokoju, polecamy wyjazdy we wrześniu, październiku.

Wakacje w Bułgarii