Najlepsza aplikacja z prognozą pogody jaką do tej pory używaliśmy

Najlepsza aplikacja z prognozą pogody jaką do tej pory używaliśmy

To jak ważna jest pogoda na urlopie, każdym czy to wakacjach, feriach, czy w trakcie długiego weekendu, nie trzeba nikomu mówić. Mało kto chce spędzać swój urlop w 4 ścianach przed telewizorem, czy też ze wzrokiem wlepionym w swój telefon.

Wakacje w Turcji

Zapewne dlatego przed, jak i w trakcie urlopu często z dużo większą, niż zazwyczaj uwagą, śledzimy prognozy pogody. Na szczęście dla nas, dzisiaj nie musimy czekać z zegarkiem w ręku na prognozą w Teleexpressie czy też po głównym wydaniu Wiadomości, Faktów, itp.

Dobra aplikacja pogodowa to podstawa

Dzisiaj dzięki aplikacjom, które możemy zainstalować w swoim telefonie, albo sprawdzając prognązę na serwisach pogodowych, w dowolnej chwili możemy taką prognozę sprawdzić.

fot. Aplikacja Pogoda Yahoo

Jak się domyślacie, z racji naszego bloga urlopowego, dość często potrzebujemy mieć dostęp do prognozy pogody, ale takiej możliwie najlepszej. No właśnie – z tą sprawdzalnością prognoz jest różnie. Testowaliśmy różne aplikacje (np. Twoja Pogoda, Yahoo Weather, Onet Pogoda), różne serwisy (m.in. pogoda.wp.pl, pogoda.interia.pl). Najczęściej korzystaliśmy z różnych w tym samym czasie.

fot. Aplikacja Twoja Pogoda miasta

Najlepsza aplikacja pogodowa jaką do tej pory mieliśmy zainstalowaną

Od pewnego jednak czasu jesteśmy fanem aplikacji Pogoda&Radar – jest po prostu świetna. Do tego naprawdę (co najmniej krótkoterminowo) bardzo się sprawdza. Do tego pokazuje ruchy frontów pogodowych, a przez to precyzyjnie możemy określić jaka pogoda nas czeka.

fot. aplikacja Pogoda&Radar miasta

Co ważne, nie ogranicza się tylko do Polski, ale można za jej pomocą sprawdzać pogodę praktycznie w dowolnym miejscu (my np. korzystaliśmy z niej z zadowoleniem, będąc na Dominikanie).

fot. aplikacja Pogoda&Radar – mapa

Aplikacja pogodowa Pogoda&Radar daje możliwość zachowania ulubionych lokalizacji, a mając włączony GPS w czasie rzeczywistym pokazuje prognozę dla miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy.

fot. aplikacja Pogoda&Radar fronty – lokalizacja GPS

Aplikację możecie ściągnąć na swój telefon z Google Play. Polecamy i życzymy Wam aby zawsze prognoza pogody była taka, jaką chcielibyście mieć na swoim urlopie.

Przeczytaj również: Gdzie jest gwarancja pogody na wakacje?

Gdzie jest gwarancja pogody na wakacje?

Na koniec polecamy Wam artykuły o innych świetnych aplikacjach i użytecznych na urlopie funkcjach smartphonów – znajdziecie je tutaj > aplikacje

Wakacje w Bułgarii