Wakacje 2019 - gdzie jechać?

Wakacje 2019 - gdzie jechać?

Pierwsze oferty first minut na wakacje 2019 już dawno pojawiły się w ofertach większości biur podróży. Mimo to, wciąż pewnie większość z was jeszcze nie wie gdzie jechać na urlop w przyszłym roku.

Wakacje w Turcji

Gdzie szczególnie polecamy wyjazd na wakacje 2019 roku?

Odpowiedź na pytanie gdzie jechać na wakacje w przyszłym roku nie jest wcale taka prosta. Wciąż wiele kierunków postrzeganych jest jako mało atrakcyjne i zdecydowanie rzadziej tam jeździmy, niż w zeszłych latach. Mamy tutaj na myśli szczególnie takie kraje jak Egipt, Maroko, Tunezja. W tym gronie jeszcze do niedawna można było wymieniać także Turcję, choć ta ostatnia szybko pnie się w licznych rankingach sprzedaży ofert biur podróży. My wciąż jesteśmy jednak trochę ostrożni i radzilibyśmy omijać te kierunki.

W takim razie gdzie warto pojechać w 2019 roku? Zdecydowanie polecamy wybór zachodniej Europy, jak i krajów Basenu Morza Śródziemnego.

Agios Nikolaos Kreta – nocny widok z klifu

Tutaj w pierwszej kolejności proponowalibyśmy wam wyjazd na greckie wyspy. Praktycznie z każdego biura jest w tym zakresie ogromny wybór. Jeżeli nie byliście jeszcze w Grecji, to warto to nadrobić. Szczególnie zachęcamy was do wyjazdu na Kretę – jeden wyjazd to zdecydowanie za mało, dlatego jak byliście na Krecie Zachodniej, to jedźcie na Kretę Wschodnią.

Santorini – symbol Grecji – biel domów i niebieskie dachy (kliknij w zdjęcie i poczytaj o Santorini)

Jak nie Kreta, to warto pomyśleć o Zakynthos, Kos, Rodos czy Santorini (ta ostatnia to bardziej na zwiedzanie i raczej krótki wyjazd).

Przeczytaj również: Grecja – czy i gdzie warto jechać?

Grecję macie już zwiedzoną? Wolicie inny kierunek? W takim przypadku koniecznie wybierzcie się na Baleary. Jakbyśmy mieli polecić od której wyspy zacząć – wybralibyśmy z pewnością Majorkę. Wyspa ta jest cudowna, ma przepiękne plaże. A do tego – miłośnikom zwiedzania również ma wiele pięknych miejsc do zaoferowania.

Majorka – plaża Platja de Muro

Przeczytaj również: Majorka to jeden z najlepszych kierunków na wakacje z dziećmi!

Ibiza – no cóż, raczej szczyci się miejscem na dobrą zabawę, ale wierzcie nam, na wypoczynek (także z dziećmi), to równie dobry kierunek. Aczkolwiek, będzie trudniej o hotele w zacisznych miejscach. Jak Baleary, to jednym z piękniejszych miejsc będzie Formentera, mała wyspa, o ograniczonej liczbie hoteli, która oferuje widoki jak na Karaibach! A może Minorka? Tu równie pięknie, ale dość mały wybór hoteli.

Majorka – Port de Soller – port
Ibiza – plaża przy hotelu Cala Blanca
Formentera – przepiękna wyspa obok Ibizy

Które kierunki również można rozważyć na urlop w 2019 roku?

Poza wymienionymi wcześniej naszymi mocnymi rekomendacjami, na wakacje można wziąć pod uwagę w przyszłym roku również kierunki z poniższej listy:

  • Bułgaria – można powiedzieć, że obecnie odkrywana na nowo, ale niestety wraz z większą popularnością poszły w górę ceny, (osobiście odradzamy te najbardziej rozbawione kurorty – Złote Piaski, Słoneczny Brzeg – chyba, że jesteście mocno imprezowi),
Bułgaria – Złote Piaski – prawie jak na Dominikanie
  • Albania – aczkolwiek piękna, wciąż dostępna w biurach w ograniczonym zakresie, jak również na miejscu infrastruktura nie wygląda najlepiej,
  • Wysypy Kanaryjskie – tutaj również możemy spodziewać się nieco wyższych cen, niż jeszcze kilka lat temu – w szczególności ze względu na bardzo atrakcyjne położenie (stosunkowo blisko, z gwarancją pogody),
Fuerteventura – Pocztówkowe ujęcie – widok na Jandię z tarasu przy kościele
  • Hiszpania kontynentalna – popularne regiony – Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol, itd.,
  • Włochy – szczególnie południowe krańce (aczkolwiek jest drogo),
Polignano a Mare – Włochy – z jedną z najpiękniejszych plaż Włoch

Powyższe kraje można zaliczyć do dość dostępnych cenowo, na które zapewne będzie w biurach podróży więcej chętnych niż w poprzednich latach.

Saona – Dominikana – raj na ziemi

Wakacje 2019 – może bardziej egzotyczny wyjazd?

Oczywiście w planach wakacyjnych w 2019r. można także zastanowić się nad bardziej egzotycznymi wyjazdami takimi jak: Kuba, Dominikana. Wierzcie nam, w przypadku tych kierunków nie zawsze musicie się liczyć ze sporym wydatkiem. Wręcz przeciwnie!

Czasami na egzotyczne wakacje – np. Dominikanę, można polecieć w cenach jak za europejskie wakacje – poważnie! Warto to sprawdzać jak planujecie wyjazd.

Co ważne, jeżeli nie jesteście ograniczeni terminami szkolnych wakacji, to można skorzystać z atrakcyjnych ofert last minute i polecieć na drugą półkulę za mniejsze pieniądze niż w Europie!

Plaża przy hotelu Riu Bambu – Dominikana Punta Cana (polecamy, byliśmy zachwyceni)

A może wakacje w Polsce?

W planach wakacyjnych koniecznie dodajcie Polskę! Jesteśmy przekonani, że w tym roku zainteresowanie wyjazdami w naszym kraju wciąż będzie bardzo wysokie, o miejsca będzie trudno.
Niestety co za tym idzie – ceny w Polsce mocno odbiegają od tych sprzed kilku lat (są znacznie wyższe!).

Dlatego jeżeli chcecie spędzić wakacje na polskiej ziemi, lepiej o tym pomyśleć wcześniej i zrobić odpowiednie rezerwacje.

Przeczytaj również: Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2019 roku?

Patrząc jednak, że polskie ceny poszybowały w górę, a pogoda jest jaka jest – nigdy nie można być pewnym co nas zastanie i czy nad morzem lub w górach nie będzie padać przez cały urlop, to osobiście tą opcję mamy na końcu naszej listy.

Udanego planowania!

Wakacje w Bułgarii