Dlaczego urlop planujemy z dużym wyprzedzeniem?

Dlaczego urlop planujemy z dużym wyprzedzeniem?

Szczerze mówiąc przez wiele lat nie rozumieliśmy w ogóle osób, które planują urlopy z dużym wyprzedzeniem. Żyjąc najczęściej chwilą, pędząc w pracy między kolejnymi projektami, nie przychodziło nam do głowy, aby planować wyjazdy z kilku, czy czasami nawet – kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Przecież tak wiele może się zmienić przez tak długi okres czasu, to po co sobie tym głowę zawracać – myśleliśmy.

Wakacje w Turcji

Szczerze mówiąc to zmiana pod tym względem nastąpiła, kiedy w naszej rodzinie pojawiły się dzieci. To naprawdę wiele zmienia, bez względu na to co się na ten temat mówi. Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego teraz cenimy sobie planowanie wyjazdów urlopowych z dużym wyprzedzeniem, to zapraszamy do dzisiejszego wpisu.

Mamy zarezerwowany wyjazd – miła perspektywa

Kiedy już zarezerwujemy sobie wyjazd wakacyjny (bo to te najczęściej z tak dużym wyprzedzeniem planujemy), to pojawia się taka miła perspektywa, coś miłego w przyszłości na co czekamy, gdzie na co dzień jest dużo obowiązków i nierzadko dociska nas tempo życia. Wiemy jednak, że czeka na nas miły czas relaksu, gdzieś bliżej lub dalej. Nawet jak czasami przytłacza nas natłok obowiązków, to wówczas aż miło pomyśleć o tym, gdzie pojedziemy, co będziemy robić – coś konkretnego.
Szczególnie teraz kiedy mamy dzieci, to nawet dla nich, opowiadając że pojedziemy tu, czy tam, to jest to wspólny czas planowania, wyjaśniania gdzie znajduje się dane miejsce. Bardzo się nam to podoba.

Planuj urlop z wyprzedzeniem

Kupując wyjazdy wcześniej – jest taniej

Nie ma co ukrywać, czasy kiedy najtaniej było w last minute już minęły. Większość biur podróży stara się maksymalnie wcześnie sprzedać swoje miejsca, zachęcając dobrymi cenami, czy też usługami – gwarancją niezmienności ceny, najtaniej w first minute. Wszystko to powoduje, że w większości przypadków najkorzystniej jest kupować na początku sprzedaży danego sezonu. Nawet jeżeli w last minute pojawi się lepsza cena, często będziecie mieć możliwość dorównania do tej właśnie kwoty (warto dopytać o taką opcję kupując wyjazd).

Przeczytaj również: First minute czy last minut – co wybrać, co jest lepsze?

W ramach ofert first minute jest największy wybór

Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki wczesnemu planowaniu i kupowaniu wyjazdów w ramach first minute mamy do wyboru znacznie szerszą ofertę. Wierzcie nam, przy wyjazdach rodzinnych, znalezienie odpowiedniego miejsca jest znacznie trudniejsze – szczególnie kiedy dzieci już są starsze i chciałyby mieć więcej atrakcji, ciekawych zajęć. Nie wspominając, że niektóre hotele mają ograniczoną liczbę pokoi, gdzie są dostawki. Niektóre hotele w ogóle nie przyjmują rodzin z dziećmi (hotele tylko dla dorosłych – tak widzimy wasz uśmiech, ale to nie to, o czym myślicie).

Przeczytaj również: Hotel tylko dla dorosłych – co to oznacza?

Hotel tylko dla dorosłych – Riu Palaca Macao na Dominikanie

Wybierając hotele, kiedy macie dzieci, jest ważne aby na koniec dnia to właśnie one były zadowolone, to wówczas łatwiej nam się wypoczywa – a o to w końcu chodzi na urlopie!

Niestety, co byśmy nie mówili o ofertach last minute, mimo iż czasami są rzeczywiście w świetnych cenach, to ciężko w dogodnym terminie znaleźć odpowiedni wyjazd. Oczywiście – kiedy jest się tylko we dwójkę, to jest dużo łatwiej (mniej ograniczeń chociażby ze względu na terminy – tzn. wakacje, ferie szkolne).

Nie trzeba się dopasowywać z urlopem do innych

Jest duża szansa, że planując urlop z dużym wyprzedzeniem to właśnie wy sobie zarezerwujecie terminy, które was interesują, a inni będą musieli znaleźć sobie inne. Gorzej jest natomiast kiedy poza ograniczonym wyborem ofert musicie jeszcze manewrować terminami pomiędzy urlopami innych pracowników, którzy wcześniej sobie zarezerwowali określony czas w kalendarzu urlopowym w waszej pracy. Z pewnością wiecie o czym mówimy.

Kiedy najlepiej na urlop? Jak ze świętami wypadającymi w soboty? Wiele pytań, na które musimy odpowiedzieć planując urlop

Oszczędność czasu i mniej stresu

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, wszystko to sprawia, że planując (rezerwując) dużo wcześniej swój wyjazd spokojniej można podchodzić do samego urlopu. Nie trzeba gonić na ostatnią chwilę za ofertami last minute, tracąc czas – czy to odwiedzając kolejne biura podróży, czy przekopując się przez oferty w internecie. Do tego jeszcze będąc pod presją czasu niepotrzebnie się stresując, że koniecznie w określonym terminie trzeba się wyrobić z zakupem wyjazdu.

Oczywiście wyjazdy last minute to też coś co lubimy, ale kiedy mowa o krótkich wyjazdach np. City Break

Nie da się wszystkiego zaplanować, ale wyjazdy wakacyjne jak najbardziej. To co lubimy organizować z nieco większą swobodą, odrobiną szaleństwa, a jednocześnie elementami niespodzianki – to są krótkie wyjazdy na dłuższe weekendy. Czy to city break’i czy podobne, to ich nieprzewidywalność ma swój urok.

City break – nawet krótki urlop jest lepszy od żadnego! Kliknij na zdjęcie i poczytaj o city break

Niemniej jednak, zasadniczy wyjazd urlopowy warto planować z większym wyprzedzeniem. Zachęcamy do sprawdzenia jak to jest kiedy ma się wykupione wakacje, ferie, itp. dużo wcześniej.

Wakacje w Bułgarii