Gdzie można polecieć na urlop bez testów na koronawirusa? Dominikana

Gdzie można polecieć na urlop bez testów na koronawirusa? Dominikana

Jak się zastanawiasz gdzie polecisz bez robienia testów na koronawirusa, to podpowiadamy – między innymi na Dominikanę (tak, wiemy – najczęściej się mówi „na Dominikanę”, ale to nie jest poprawnie, powinno być „do Dominikany). Niektórzy chcąc uniknąć kosztów i stresów związanych z testami na covid-19 szukają opcji wyjazdu bez takich właśnie testów.

Wakacje w Turcji

Dominikana – tu polecisz bez testów na koronawirusa

Obecnie trwa sezon wyjazdów w bardziej egzotyczne zakątki świata i tak się składa, że wśród tych destynacji m.in. Dominikana nie wymaga robienia testów, zapewne chcąc ratować swoją branżę turystyczną. Patrząc po zainteresowaniu tym kierunkiem w biurach podróży, to widać, że wiele osób chętnie z tych opcji korzysta. W sumie jak podliczy się koszty badań, to przy 4 osobowej rodzinie można zaoszczędzić nawet 2 tysiące PLN. To sporo.

Dominikana - Saona - raj na ziemi
Saona – Dominikana – raj na ziemi

Tak jak Dominikana, tak Meksyk i Zanzibar również nie wymagają testów. Wszystko to sprawia, że spragnieni wypoczynku turyści bardzo chętnie kierują się do tych krajów.

Czy taka sytuacja potrwa dłużej? Trudno powiedzieć, a zapewne zależeć to będzie od sytuacji w tych właśnie destynacjach.

Dominikana, Punta Cana
Plaża przy hotelu Riu Bambu – Dominikana Punta Cana (polecamy, byliśmy zachwyceni)

Czy warto polecieć na Dominikanę kiedy nie jest wymagany test?

Tak jak już pisaliśmy na naszym blogu, zdecydowanie warto wybrać się na Dominikanę, to przepiękne miejsce, z rajskimi plażami i wieloma atrakcjami do zobaczenia. My byliśmy zachwyceni, przy okazji złapania opalenizny, trochę też pozwiedzaliśmy.

Przeczytaj również: Czy i kiedy warto się wybrać na Dominikanę?

Pamiętajmy jednak, że to, że nie są wymagane testy, co jest wygodne, wcale nie oznacza tak do końca bezpieczne. Dlatego też koniecznie, przy takim wyjeździe, warto zachować nieco większe środki ostrożności, tak aby czuć się bezpiecznie. Przy tych wyjazdach, gdzie można lecieć tylko z negatywnym wynikiem badań na koronawirusa, jest bardziej pewne, że współpasażerowie są zdrowi. Warto o tym pamiętać – coś za coś.

Dominikana – plaża na Saona – idealne na zimowy wypoczynek 😉
Dominikana, plaża z palmami
Dominikana – palmy na plaży
Dominikana, degustacja kokosa
Dominikana – sprzedawca owoców na plaży, który przygotowuje dla nas kokosa (pierwszy raz próbowaliśmy takiego prosto z drzewa! Pyszny!)
Hotel Riu Bambu
Hotel Riu Bambu – Dominikana – alejka na plażę
Saona, Palma, plaża
Saona – Dominikana – palmy na plaży

Z pewnością duże zainteresowanie Dominikaną, ale też Meksykiem i Zanzibarem, jest spowodowane nie tylko brakiem wymogów testowania, ale też piękną pogodą jaka o tej porze roku panuje w tych miejscach.

Wakacje w Bułgarii