Wakacje 2020 w Polsce - na rezerwacje może być już za późno!

Wakacje 2020 w Polsce - na rezerwacje może być już za późno!

Urlop w Polsce? Jeszcze do niedawna na to pytanie częściej padała odpowiedź, że nie – raczej polecimy zagranicę – pewniejsza pogoda, czasami też taniej, itd. Teraz jednak wypoczynek w Polsce wygląda na jedyną, możliwą opcję. W wyniku obowiązujących przepisów, kiedy po powrocie z zagranicy konieczna jest kwarantanna, nikt za granicę raczej się nie wybierze, a już na pewno nie wiadomo kiedy. Wszystko to sprawia, że wakacje w Polsce stają się bardzo atrakcyjną opcją.

Wakacje w Turcji

Wakacje w Polsce 2020 – możesz już nie znaleźć miejsca

Wszystko wskazuje na to, że wakacyjny sezon 2020 będzie wyjątkowy (mamy nadzieję, że tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu) dla polskiej turystyki i polskich turystów. Wygląda bowiem na to, że wyjazdy zagraniczne (za którymi osobiście bardzo tęsknimy), muszą zostać odłożone na jakiś czas. Dlatego też, u progu tegorocznych wakacji, sporo osób nie czeka już na możliwość wyjazdu zagranicę, a decyduje się na urlop w Polsce. Ten kierunek przynajmniej jest pewny (na ten moment).

To jak będzie wyglądał wypoczynek w obiektach turystycznych w naszym kraju nie jest jeszcze do końca pewne, ale to i tak jakaś opcja na wakacje.

Rynek Główny, Kraków, kamienice
Rynek Główny w Krakowie – a może wybierzecie się na zwiedzanie polskich miast?

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że na dalsze wojaże nie ma większych szans, dlatego też spora część osób właśnie ruszyła do poszukiwań możliwości wyjazdu na terenie Polski. Niestety ilość miejsc, która jest dostępna szybko się kurczy, a (nas w to wliczając) sporo osób słyszy – niestety miejsc brak. Szczególnie na takie ograniczenia dostępności mogą się natknąć osoby, które chcą sobie znaleźć niezależny apartament lub domek do wynajęcia. Na taką opcje może niestety być już za późno. W wielu miejscach usłyszeliśmy, że rezerwacje mają już do końca września.

Przeczytaj również: Gdzie jechać na wakacje 2020?

Odkrywamy lokalność, czyli pokochamy urlopy w Polsce?

Wiele osób, może także i Ty, stanęło przed koniecznością zmiany swoich planów wakacyjnych. Zostaliśmy niejako zmuszeni, przez okoliczności przyrody, do rozważenia pozostania na wakacje w kraju. I w sumie to może dobrze! Często się bowiem mówi, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. Widzimy to na co dzień – nagle okazuje się, że mamy w bliskiej okolicy piękne atrakcje – czy to ciekawe turystycznie miasta, miasteczka, czy też parki, lasy, jeziora, itd. Może nawet czasami jest tak, że jesteśmy zaskoczeni tym, co jest blisko, a no co do tej pory w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. A teraz… pstryk i proszę, zaczynamy dostrzegać piękno naszego kraju.

Wakacje 2020, polskie morze
Kiedy jechać nad polskie morze – na wakacje 2020!

Jesteśmy przekonani, że cała ta sytuacja z koronawirusem sprawi, że krajowa turystyka i lokalne atrakcje zyskają na tym zamieszaniu najbardziej. Zaczniemy wreszcie chwalić i doceniać swoje.

Przeczytaj również: Teraz jest najlepszy czas na odkrywanie lokalności

Urlop w Polsce – będzie jednak drożej

Jak to w ekonomii – większe zainteresowanie przekłada się na wyższe ceny. Do tego dojdą dodatkowe koszty, które finalnie będą przerzucane na turystów. Mówimy tutaj o kosztach inwestycji dostosowania atrakcji, miejsc noclegowych, restauracji, itp. do wymogów sanitarnych i dbania o bezpieczeństwo odwiedzających.

Morze, parawany
Parawan przy parawanie – a jak będzie w tym roku nad polskim morzem?

Pamiętamy jak w wyniku ograniczenia kierunków, gdzie pojawiło się zagrożenie terrorystyczne (tak na marginesie w ogóle już o tym nikt nie mówi…), sporo osób przerzuciło się na wypoczynek w Polsce, to ceny np. nad polskim możemy istotnie poszły w górę. A teraz, kiedy z założenia praktycznie wszyscy ruszą na polskie urlopowanie… to, że będzie drożej jest nieuniknione.

Bon 1000 na wakacje w Polsce

Na wpływ zainteresowania spędzeniem wakacji w Polsce będzie mieć dodatkowo wpływ bon wakacyjny, który będzie można zrealizować tylko w naszym kraju. Z pewnością, bez względu na różne opinie, wielu osobom przyda się takie wsparcie tegorocznego budżetu urlopowego.

Bon będzie przysługiwał osobom, które zarabiają poniżej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, tj. bon 1000 PLN na wakacje w Polsce będzie przysługiwał osobom, które zarabiają mniej niż 5 200 brutto miesięcznie. Na bon finalnie złoży się Państwo – 90%, ale też pracodawca – 10% jego wartości.

[AKTUALIZACJA: nie będzie jednak bonu 1000, a bon turystyczny 500 plus – tutaj możecie poczytać dla kogo i na jakich warunkach będzie on dostępny: Bon turystyczny 500 plus – dla kogo i od kiedy? ]

Patrząc na okoliczności, informacje jakie do nas docierają od osób z branży, to trzeba się pośpieszyć aby złapać jeszcze jakieś miejsca w Polsce.

Jak nie – to może warto wybrać się pod namiot, przypomnieć dawne czasy? My taką opcję również rozważamy.

Wakacje w Bułgarii